Konkursi

Ģimene & Attiecības

Skaistums & Veselība

Mana Nauda

Stils & Mode

Forums

Mana Māja

Darbs & Karjera

Sapņu Tulks

Izklaide & Svētki

Mistērijas

Horoskopi

Izklaide & Svētki

Viļņa aicina ciemos: no valsts simtgades zīmēm līdzvēsturei pilsētas ielās

24.01.2018

Vienlaikus ar Latviju simtgadi svin arī pārējās Baltijas valstis, turklāt Lietuvas Valsts atjaunošanas simtās gadadienas svinības norisināsies jau pavisam drīz – 16. februārī, tādēļ šis ir īstais laiks, lai plānotu Viļņas apmeklējumu.

Viļņas mērs piedāvāplašu pasākumu programmu – simtgades svētkiem raksturīguskultūras pasākumusunvēsturiskusmaršrutusvisa gada garumā, aicinot viesus no visas pasaulesnelaist garām izdevību apmeklēt šo pilsētu.

 

“1918. gada 16. februārī Viļņā, parakstot Lietuvas Neatkarības aktu, tika likti pamati tādai Lietuvai, kādu to pazīstam šodien: demokrātiskai un brīvaivalstij,” stāstaViļņas mērs RemiģijsŠimašus(RemigijusŠimašius).

„Lietuva tika atjaunota šeit, Viļņā –pilsētā, kas valsts simtgadi sagaidīs kā moderna un atvērtaEiropas galvaspilsēta. Līdz ar to 2018. gads mums ir īpašs– vēlamies svinēt paši un svētku virpulī iekļaut pilsētas viesus, tādēļaicinām apmeklēt un atklātšo UNESCO mantojuma sarakstā iekļauto pilsētu,“ saka R.Šimašus.

Ceļojums laikā Viļņas ielās

Gada sākumā Viļņā norisināsies vēstures notikumu iedvesmoti kultūras pasākumi, kuros īpaša uzmanība tiks pievērsta 1918. gada 16. februārī Viļņā parakstītajam Lietuvas Neatkarības aktam. Visa gada garumā galvaspilsētā tiks organizētas izstādes, koncerti un bezmaksasekskursijas pilsētas ielās, kuras iedzīvinātas1918. gada noskaņās, savukārt vasarā Viļņupieskandināssimtgades Dziesmu svētki.

Viens no unikālākajiem projektiem, kuru jau pavisam drīz varēs izmēģināt un novērtēt tūristi –ceļojums laikā uz XX gadsimta sākumaViļņu. No 9. līdz 18. februārim Viļņas vecpilsētas ielas, viesnīcas un bāri tiks pārveidoti, lai tie atspoguļotu unikālo XX gadsimta sākuma pilsētas ainu, piemēram, tiks izveidotas tāfelītes ar senajiemielu nosaukumiem, un restorāni piedāvāsgadsimtam raksturīgus ēdienus.

Tūristiembūs pieejams speciāli Lietuvas valstsatjaunošanas simtgades pasākumam izdots vēsturisko maršrutuapraksts – tas sniegs iespēju patstāvīgi apmeklēt vietas, kas saistītas ar svarīgākajiem XX gadsimta sākuma notikumiem un Lietuvas valsts atjaunošanu. Viļņas viesi, kuri vēlēsies plašāk iepazīt tā laika vēsturi,aicināti piedalīties ekskursijāsprofesionālu gidu vadībā.

Atrasts pazudušais Neatkarības akta oriģināls

Svinot Lietuvas atjaunošanas simto gadskārtu, Viļņā tiks eksponēts simts gadu par pazudušu uzskatītais un pērn Vācijas Ārlietu ministrijas arhīvā Berlīnē atrastais lēmums par neatkarīgas Lietuvas valsts atjaunošanu– svarīgākais XX gadsimta dokuments, kas simbolizē lietuviešu tautas vēlmi atgūt brīvību un neatkarīgu valsti. 

Lietuvas Neatkarības akts tiks eksponēts Parakstītāju namā (Signatarųnamai), tajā pašā telpā, kurā 1918. gada 16. februārī to apstiprināja Lietuvas Padomes locekļi. Turpat būs apskatāma valsts simtgadeipar godu izveidota ekspozīcija „Ceļā uz neatkarīgas Lietuvas valsti: 1863.–1918. gads“.

Pilsētu izgaismos 100 ugunskuri

Katedras laukumā „Dainuoju Lietuvai“ („Dziedu Lietuvai“)16. februārī, Lietuvas simtgades svinībās,norisināsies īpašs svētku koncerts, betvakarpusē viena no galvenajāmViļņas ielām – Ģedimina prospekts – zaigosugunskuru gaismā – no Saeimas līdz Katedras laukumamtiks iedegti100 svētku ugunskuri, simbolizējot simts atjaunotas Lietuvas pastāvēšanasgadus.

Dziesmu svētki pulcēs tūkstošus

Vasarā, no 1. līdz 6. jūlijam, norisināsies viens no gadagaidītākajiem pasākumiem – Dziesmusvētki. Šogad unikālā svētku programmā piedalīsies 40 tūkstoši dalībnieku no visas Lietuvas, pulcējoties Viļņā, lai dalītos ar novadu dziesmām, dejām un tradīcijām. Šis pasākumsiekļauts UNESCO Pasaules mutiskā un nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā.

Lietuvas galvaspilsēta, svinotvalstsatjaunošanas simtgadi,visa gada garumā aicina tūristus apmeklēt Viļņu un svinēt šo skaisto gadskārtu kopā.

Plašāka informācija par Lietuvas valsts atjaunošanas simtgades pasākumiem Viļņā: www.vilnius-tourism.lt/100.

Plašāka informācijapar Viļņu: http://www.vilnius-tourism.lt/en/