Konkursi

Ģimene & Attiecības

Skaistums & Veselība

Mana Nauda

Stils & Mode

Forums

Mana Māja

Darbs & Karjera

Sapņu Tulks

Izklaide & Svētki

Mistērijas

Horoskopi

Mistērijas

Kā pareizi formulēt savu vēlmi Visumam, lai iegūtu vēlamo rezultātu un “neiegrābtos”

02.01.2018

Iesaka psiholoģe Jevgeņija Braita. Vari uzskatīt to par pasaku vai varbūt – vērtīgāko informāciju pasaulē. Lai vēlmes piepildītos, ir jāvēlas pareizi. Labākā instrukcija, kā nosūtīt savu vēlmi Visumam izskatās šādi:

1. Uz “pasūtījuma” brīdi vēlmei jābūt vienai.

Kā visbiežāk mēs vēlamies? Tipisks piemērs: “Gribu septiņus miljonus. Vispirms nopirkšu dzīvokli prestižā rajonā. Tad – vislabāko auto. Pēc tam došos apceļot pasauli un…” Stop! Šajā vēlmju sarakstā izskan tādas, kas varbūt pat nav saistītas ar primāro. Tāda daudzslāņu konstrukcija nedarbojas! Lai katra no atsevišķajām vēlmēm izpildītos, mums jāstrādā ar katru atsevišķi. Kāpēc?

Iedomājies, ka pie tevis atnāk bērns un prasa simts „naudiņas”. Pieņemsim, ka bērns nolēmis būvēt māju kāmim un viņam nepieciešami dēļi, naglas, āmurs… Bērns izdomājis, ka prasītā summa ir tieši tāda, lai varētu iegādāties visu nepieciešamo. Bet tu – vecāks – zini, ka āmurs jau ir, dēļus var atnest no darba, bet naglas maksā daudz mazāk. Tāpat notiek starp mums un Visumu. Turklāt Visums vienmēr izvēlas visracionālāko ceļu. Tāpēc sadali savu daudzkomponentu vēlmi sastāvdaļās. Katram komponentam jābūt pēc iespējas elementāram.

2. Vēlme nedrīkstētu būt nosacījums, lai īstenotu citas vēlmes.

Tiekam skaidrībā. Jautājums: Kāpēc man vajadzīgi septiņi miljoni? Atbilde: Lai iegādātos dzīvokli, auto, izveidotu uzņēmumu, ieguldītu bankā, atdotu parādus u.c. Tagad ar katru no tiem (dzīvoklis, automašīna, bizness, noguldījumi, parāds) ir jāstrādā atsevišķi. Turpinot piemēru. Jautājums: Kāpēc man vajag dzīvokli? Atbilde: Lai tiktu prom no vecāku pārliekās aizbildnības. Nākamais jautājums ir: Kāpēc man jāatbrīvojas no vecāku aizbildnības? Atbilde: Lai iegūtu lielāku personisko brīvību. Nākamais jautājums: Kas notiks pēc tam, kad mana vēlme piepildīsies? Atbilde: Es būšu… (kāds tu būsi?) Tiklīdz atbildē vari izteikt jūtas, vēlmi vari uzskatīt par elementāru, tas ir, tādu, kuru vari nosūtīt Visumam.

3. Vēlmei vajadzētu izraisīt tev tikai jūtas, emocijas, nevis domas par jaunām vēlmēm.

Tātad, kas notiks ar tevi, kad vēlēšanās piepildīsies? Pareizā atbilde: “Es jūtos…laimīgs! Apmierināts!” vai kaut kas tamlīdzīgs. Atkal atgriežamies pie septiņiem miljoniem. “Kad man būs objekts A (tas ir, septiņi miljoni), es varēšu dabūt vēl objektus B, C, D”. Redzi? Nekādu īpašu emociju, tikai sajūta, ka ar šo naudu jāizdara vēl kaut kas cits. Un tas ir drošs signāls nepareizām vēlmēm.

Ja atbilde būtu: “Ohhh! Es ielikšu naudu stikla burkā, novietošu to uz galda un katru dienu priecāšos par saviem septiņiem miljoniem burkā…”- tā ir pareiza vēlme. Bet tu tiešām vēlies tieši šo? Tomēr, ja vienkārši vēlies, lai būtu nauda, sūti tādu vēlmi. Kāpēc būtu jākaunas par kaut ko? Paralēli var rezervēt dzīvokli, automašīnu, uzņēmējdarbību, parādu atdošanu un visu pārējo. Paralēli!

Ja dzīvoklis ir tikai līdzeklis, lai atbrīvotos no vecāku aizbildnības, tad ir jāpasūta (UZMANĪBU) – nevis dzīvokli, bet atbrīvoties no vecāku aizbildnības. Galu galā, tu vari dabūt dzīvokli, bet neatbrīvoties no aizbildnības. Tātad apsver savas vēlmes rezultātu – Visums īstenos tieši REZULTĀTU. Ja vēlies satikt princi ar sudraba BMW, lai ar viņu apprecētos, tad tava vēlme ir nevis satikt princi, bet apprecēties ar princi. Jūti atšķirību?

4. Vēlmei jābūt “videi draudzīgai”.

Tas nozīmē, ka tavas vēlmes rezultātā nevienam nevajadzētu ciest. Kā izvairīties no netīšas problēmu radīšanas citiem? Diemžēl pilnībā no nepatikšanām dzīvē izvairīties ir neiespējami, tā dzīve iekārtota. Ir pilnīgi iespējams, ka tava dedzīgā vēlme pēc dzīvokļa īstenosies, jo pēkšņi nomirs kāds radinieks un atstās to tev mantojumā. Bet! Ir svarīgi atcerēties, ka jebkurā gadījumā Visums to kontrolē. Tava vēlme vienmēr īstenosies visracionālākajā veidā, bet, ņemot vērā visu iesaistīto dzīves scenārijus. Tātad nomierinies un pieņem visu, kā ir. Proti, ar pateicību!

Daži vārdi par to, kāpēc nav vērts nepatikšanas radīt apzināti. Pieņemsim, ka tev ir vēlme ieriebt kādam. Pieņemsim, ka tu pat domā, ka tev ir taisnība. Un ka “objekts” ir pelnījis tikt sodīts. Tagad padomā: Vai tava taisnība ir vispatiesākā taisnība pasaulē? Un tu domā, ka vari sodīt un apžēlot pēc saviem ieskatiem? Palaižot savu vēlmju bumerangu, paturi prātā, ka tiem ir viens slikts ieradums – viņi atgriežas. Tāpēc lai tavi “bumerangi” būtu tikai labi, lai nav jābaidās no to atgriešanās.

5. Vēlmei jāskar tikai tevi, ne citus.

Ļoti bieži ir šādas vēlmes: “Es gribu, lai mans bērns…”, “Es gribu, lai mans vīrs…” Skan pazīstami, vai ne? Tātad – šādas vēlmes nedarbojas! Vai tiešām tik bezcerīgi? Nē, kāpēc. Vienkārši nedaudz ir jāmaina vēlme. Tai jāskar tevi, nevis vīru, bērnus, māti, bosu utt. Tas varētu izklausīties apmēram tā: “Es gribu būt lepns par savu bērnu, kurš teicami mācās”, “Es gribu darīt visu mājas darbus kopā ar vīru” u.c. Vārdu sakot, pārvieto “bultas” uz savām izjūtām saistībā ar vēlmi – un viss.

6. Vēlies maksimālo.

Viens labs cilvēks teica: “Vēlēties vajag daudz un bieži. Jāvēlas maksimālais. Visu tāpat nesaņemsi. Bet jo vairāk vēlēsies, jo vairāk dabūsi”. Un tā ir patiesība! Ja vēlies auto – lai tas būtu labākais, tavuprāt, auto. Ko tu saki? Nav naudas tādai? Un lietotai mašīnai ir? Arī ne? Tad kāda ir atšķirība? Kāpēc vēlēties ko pieticīgu, vēlies vislabāko! Visums ir milzīgs un neizsmeļams. Un neierobežots, kā vari iedomāties. Visi ierobežojumi, kuri ir dzīvē – ir ierobežojumi, kas saistīti ar vāju tavas fantāzijas lidojumu. Uzņem augstumu!

Papildus rekomendācijas

1. Vēlme nedrīkst būt ierobežota laikā. Bieži vien mēs vēlamies kaut ko iegūt uz konkrētu termiņu. Vēlme, protams, cilvēciski saprotama, bet… Pirmkārt, laika nosacījums rada vēlmes izpildīšanās gaidīšanu. Bet vēlme ir “jāatlaiž”. Otrkārt, Visums tāpat izpildīs tavu pasūtījumu visiem optimālākajā brīdī. Dod iespēju – atslābinies un nekoncentrējies uz laika rāmjiem.
2. Neatsakies no iespējām! Bet kā atšķirt iespēju no ne-iespējas? Rūpīgi vēro izmaiņas savā dzīvē: “gadījums”, “pēkšņi”, “kaut kā pats no sevis.” Tas jau ir sākums. Neiekrampējies pagātnē, ar prieku uzņem pārmaiņas. Visums sāk savērpt un veidot notikumus un apstākļus, lai tu saņemtu to, ko vēlies. Neveido pats savus scenārijus. Netraucē Visumu izpildīt vēlmi tev labākajā veidā. Uzticies savām jūtām. Tas ir ļoti svarīgi!
3. Sāc ar mazumiņu. Jo lielāka tava vēlme, jo grūtāk izpildāma, jo mazāka tava ticība saviem spēkiem un lielāka iespēja, ka tu palaid garām labvēlīgus gadījumus. Tāpēc sāc ar sīkumiem. Arī diži mākslinieki zīmējuši skices un uzmetumus. Īstenojot savas mazās vēlmes, tu jutīsies pašpārliecinātāks, iegūsi ticību saviem spēkiem.
4. Neviens nevar būt brīvs no cēloņu un seku likuma. Tāpēc, apdomājot savu kārtējo vēlmi, centies izvairīties no negatīvām jūtām un rīcības. Īpaši no jūtām! Piemēram, ja domā, ka tava biznesa uzplaukumam traucē konkurents, nevajadzētu vēlēties konkurenta izputēšanu. Vēlies sava uzņēmuma labklājību. Kas notiks ar konkurentu – tā nav tava problēma. Galvenais tas, ka tev viss būs labi. Ja kārto grūtu eksāmenu, vēlies iegūt augstāko rezultātu, nevis skolotāja slimību vai vulkāna izvirdumu pie skolas.
5. Strādājot ar savām vēlmēm, nepļāpā par to ar kādu citu! Atceries, ka mēs visi dzīvojam dažādu vēlmju un dažādu cilvēku krustpunktā. Jo mazāk apkārtējo zinās par taviem nodomiem, jo mazāk varēs ietekmēt tavas vēlmes ar savām.
6. Pieraksti! Cilvēkiem, kas nav ļoti pieredzējuši apzinātā vēlmju īstenošanā, vispirms labāk uzrakstīt savu vēlēšanos uz papīra.

Pēc J.Braitas grāmatas „Kļūsti par savas dzīves saimnieku”