Konkursi

Ģimene & Attiecības

Skaistums & Veselība

Mana Nauda

Stils & Mode

Forums

Mana Māja

Darbs & Karjera

Sapņu Tulks

Izklaide & Svētki

Mistērijas

Horoskopi

Mistērijas

KAS IR MANDALA UN KO TĀS ZĪMĒŠANA MUMS DOD!

17.01.2019

Mandalu zīmēšana un mandalu meditācija tiek praktizētas jau tūkstošiem gadu daudzās kultūrās un reliģijās. Kopš seniem laikiem ir pierādīts, ka tas ir dziedinošs un garīgi pilnveidojošs instruments cilvēka rokās.

Aplis simbolizē dabas un dzīvības spēkus kā, piemēram – Sauli un Mēnesi, Zemi un Visumu. Mandala simbolizē dzīves apli vai ciklu un pilnību, vienotību. Mandala mums palīdz atcerēties par dzīves mūžīgo mainīgumu un palīdz to pieņemt. Tādējādi mandala dod miera un komforta sajūtu, koncentrēšanās spēju un izpratni.

dzeltena_c.jpgvioleta_c.jpg

Mandalu veidošana cilvēkiem palīdz neskaitāmos veidos, tā atvieglo dziedināšanās procesus – gan fiziskus, gan garīgus, palielina izpratni par notiekošajiem procesiem dzīvē un cilvēkā pašā, kā arī palīdz izprast iekšējo pasauli un tās mijiedarbību ar ārējo pasauli. Mandalu veidošana palīdz cilvēkiem noformēt psiholoģiskās robežas, piemēram, spēju nodalīt savas sajūtas no apkārtējo cilvēku sajūtām, kā arī koncentrēties uz sevi jebkurā laikā un vietā, kad vien tas nepieciešams. Mandalu zīmēšana iemāca būt šeit un tagad, izbaudīt esošo mirkli, prasmi savaldīt skrienošās domas. Uzlabo un aktivizē labo smadzeņu puslodi, kas atbild par jūtām un sajūtām, vizuālo un telpisko uztveri, seksualitāti, garīgumu, intuīciju un radošumu, palīdz pieņemt lēmumus un risināt sarežģītas situācijas. Mandalu zīmēšana palīdz noformulēt savus mērķus un idejas. Tas ir veids, kā garīgi un psiholoģiski augt un attīstīties, izzināt sevi un iegūt iekšēju stabilitāti. Svarīgi ir tas, ka zīmējot, krāsojot, veidojot mandalas cilvēks iemācās strādāt ar savām emocijām un sajūtām, viņam kļūst vieglāk tās pārvaldīt un, kas svarīgi – izprast tās. Un izpratne ir pirmais un svarīgākais solis darbā ar sevi. Jāpiebilst, ka fiziskā iedarbība arī ir vērā ņemama - stress un nemiers samazinās, spriedze izzūd, asinsspiediens un sirdsdarbība normalizējas.

sarkana_c.jpg zila_c.jpg

Daudz pēdējā laikā tiek runāts par meditāciju. Bieži cilvēki prasa, kā to darīt, kā sakoncentrēties uz meditāciju u.tml. Mandalu veidošana ir lielisks veids kā meditēt nepiespiesti un dabiski. Tas kļūst viegli, jo cilvēkam ir objekts, uz ko koncentrēties – mandala bieži vien ir spilgta un acij viegli uztverama. Mandalas veidošana palīdz sakoncentrēties uz iekšējo pasauli, novērst uzmanību no ārējā uz iekšējo. Tā palīdz un atvieglo iekšējās attīstības un izaugsmes procesā, iekšējo pārmaiņu pieņemšanā, kā arī pašapziņas celšanā. Ir pierādīts, ka mandalassniedz enerģiju unatjauno vienmērīgu enerģijas plūsmu cilvēka organismā. Zīmēšana iedarbina mehānismu, kas palīdz atbrīvoties no nevajadzīgās, sastāvējušās enerģijas, tajā pat laikā atjaunojot un piepildot organismu ar jaunu un spēcinošu enerģiju.

Kādēļ aplis? Ir pierādīts, ka cilvēki jūtas daudz pārliecinošāk un drošāk, strādājot iekš apļa, jo tas ar savu noslēdzošo struktūru dod psiholoģisku drošības sajūtu. Bieži cilvēkiem ir nepieciešams sajust noteiktas robežas.

Zīmējot, cilvēks vienmēr ir patiess. Un šādā veidā ir iespējams iegūt vistīrāko informāciju no Zemapziņas, nonākt kontaktā ar savu patieso ES, jo mandala ir zemapziņas spogulis!