Konkursi

Ģimene & Attiecības

Skaistums & Veselība

Mana Nauda

Stils & Mode

Forums

Mana Māja

Darbs & Karjera

Sapņu Tulks

Izklaide & Svētki

Mistērijas

Horoskopi

Mistērijas

Ko ieteicams darīt sagaidot Austrumu Jauno Gadu?

26.01.2011

Gadu mija pēc dabas ritmiem.

 

              Austrumu JG nav noteikts datums. Katru gadu tas ir cits. Šis datums tiek noteikts pēc Saules un Mēness cikliem. Precīzi - otrā mēness cikla pirmā diena pēc ziemas saulgriežiem. Austrumos šis laiks ir ļoti sens, ar milzīgu nozīmi dabā un cilvēku dzīvē. Enerģētiski spēcīgākais laiks. Tādēļ ir tik daudz tradīciju un iespēju katram spēt sev mainīt un uzlabot dzīvi. Šis kalendārs balstās uz cikliskumu, un visu nosaka Jauns mēness. Tas var būt no janvāra beigām līdz februāra vidum. Saskaņā ar Ķīniešu kalendāru pilns cikls ir 60 gadi, kas savukārt sastāv no 5 cikliem, katrā pa 12 gadiem. Šos ciklus simboliski apzīmē ar kāda konkrēta dzīvnieka tēlu, bet dzīvniekus izvēlas pēc teikas. Dzīvē šie dzīvnieki izpaužas ar konkrētām īpašībām, kas arī nosaka gada enerģētiku, cilvēku raksturīgās īpašības un uzvedību.

 

                                       Ko darīt pirms Austrumu Jaunā gada svinībām?

 

VECĀ GADA PĒDĒJĀ DIENA 2. februārī

  • Tīrot māju, atbrīvojas no visa vecā un liekā, kas pa gadiem ir sakrājies (ja to dara regulāri, tad no tā, kas ir sakrājies tikai iepriekšējā gādā), lai, sākoties jaunajam gadam, var mājā ielaist Jaunā gada laimi. Pēc lielās tīrīšanas visas vecās lupatas un slotas, kopā ar visu negatīvo, kas sakrājies pagājušajā gadā, met ārā, lai mainītu pret jaunām.
  • Atdod visus parādus. Izņēmums ir hipotēka un studiju kredīti.
  • Atrisina strīdus un pārpratumus ar visiem - ģimeni, draugiem, radiem vai vienkārši paziņām. Protams, ja šādi pārpratumu vai strīdi ir.
  • Iztīra maku no liekā.
  • Pārbauda sabojājušās, salauztās ierīces. Tās vai nu jāsalabo, vai jāizmet.
  • Apsēžamies, aizdedzam baltu sveci un uz baltas A4 lapas sarakstām visu, no kā vēlamies atbrīvotiesnākamajā gadā, visu, kas traucējis šajā gadā. Var izteikt savas izjūtas, emocionālās un fiziskās sajūtas, attieksmi pret kādu konkrētu cilvēku, cilvēkiem, notikumiem, pret sevi. Var izteikt arī citu cilvēku attieksmi. Var rakstīt pa t.s. ,,nozarēm" - māja, darbs, veselība, skola. Var hronoloģiski, var pēc cilvēkiem, pēc jomām. Rakstām TIKAI uz 1 lapas puses (ja par maz, tad ņem otru lapu). Rakstām par to, kas traucējis, ļoti konkrēti, īsi, bet, ja ir bijis ļoti zīmīgs notikums vai gadījums, tad to var to īsi un precīzi aprakstīt. Piem. ,,Nespēju organizēt pareizu dienas kārtību", ,,Slinkums darīt...", ,,Bailes par to, ka kāds cilvēks var mani nepareizi saprast, aprunāt...", ,,Kāda konkrēta cilvēka dusmas uz mani". Labi ir minēt dubultīgi, no sevis un no otra cilvēka. ,,Bailes no suņa, bailes no zibens, bailes no ..., bailes no...."- obligāti pirms katra no tiem jāliek darbības vārds!!!. Jo, ja darbība izpaliks, tad nosaukums vien neko nedos! Lapas beigās var uzsvērt cēloni visam sliktajam. Cēloņa formulējuma paraugs: ,,Tas, kas rada visu slikto, ..., visu sāpīgo, visu graujošo..., ko esmu apzināti un arī neapzināti domājusi, runājusi, darījusi (doma, no kā grib atbrīvoties)". Secinājums - tas, kasrada to slikto, ko esmu runājusi, darījusi.... Apzināti, neapzināti. Tas, kas rada to, kas ir...! Rakstām vienā paņēmienā, lēnām. Telpā cilvēkam jāatrodas vienam. Rakstām tik ilgi, līdz viss ir izteikts, iestājas sajūta, ka viss... Noliekam rakstāmo un lēnām, sirsnīgi izlasām - ar domu: ,,es to pārdzīvoju pēdējo reizi, lai aizmirstu, lai vairs nepiedzīvotu!"! Tā ir kā GRĒKSŪDZE! Grēksūdze sev! Neviens nekad to nelasīs, arī pats vairs nē! Sirsnīga grēksūdze pašam sev! Izlasām. Saplēšam. Sadedzinām. Pelnus nolaižam podā. Ar domām, ka vecais ir prom uz visiem laikiem.

 

             Viens no svarīgākiem momentiem vecā gadā ir mājas tīrīšana. Tā norisinās gan fiziskā veidā, gan arī enerģētiski. Vienīgā reize, kad enerģētiski māju attīra no augšas uz leju, ir tieši diena pirms Jaunā gada iestāšanās. Izmantojiet sveces, vīraka kociņus, zvaniņus u.c. Tīra visu, ko nevēlas pārnest uz JG. Māja simboliski tiek attīrīta arī Pavasara atnākšanai.

                                   AUSTRUMU JAUNĀ GADA 1. DIENA

Vēlams - 1. stundā vai nedaudz vēlāk.

Tas brīdis, kad iestājasJaunais gads, ir pirmās MD sākums. Tātad 4:30 JUn ies līdz pl. 8:01

  • Būtiski, lai līdz tam māja, telpas, paši esam pienācīgi parūpējušies, lai sagaidītu šo mirkli. Tai brīdī ir nozīmīgi telpās atvērt visus logus, lai ielaistu Jaunā gada enerģiju.
  • JG svinēšanu sāk ar bagātīgu/kvalitatīvu maltīti. Tas nosaka, cik pārticīgs būs nākamais gads. Tiek uzņemti viesi un tie bagātīgi cienāti. Lielākoties tās ir jūras veltes, kas simbolizē labklājību.
  • JG enerģijai piemīt liels spēks, tādēļ jābūt ļoti uzmanīgiem ar to, ko domā un saka. Sekojiet savām domām, darbiem, tāpat arī tam, ko jūs ēdat un ar ko komunicējat. Šeit arī radies maģiskais rituāls ar vēlmju rakstīšanu uz sarkanajām lapām. Esiet patiesi un apsveriet visu, ko patiesi vēlaties un to arī rakstiet.

Par sarkanās lapas rakstīšanu:

Aizdedzam sveci. Svece var būt mīļākajā krāsā. Var būt pēc gada stihijas krāsas.

Vienmēr laba būs svece sarkanā krāsā, jo sarkanā enerģētiski ir spēcīgāka par visām citām. 2011. gadā stihija ir Metāls. Tātad varam izmantot arī sudraba krāsu.

Ņemam abpusēji sarkanu A4 lapu. Pildspalvas krāsa var būt gadam atbilstoša – sudraba.

NOSACĪJUMS: jāraksta TIKAI uz VIENAS lapas, vienā pusē un pa punktiem! 1.;2.;3.... Visu, ko vēlamies, bet KONKRĒTI! Jāizsaka reāli tāda vēlēšanās, lai pats lietas labā varētu kaut ko darīt! Jāzina, ar ko, cik bieži, kādā veidā tas tiks darīts. Un obligāti jābūt rādītājam, kas apliecina to, ka tas ir noticis. Svarīgi lai sajūtas akceptē!

Pēc gada cilvēks var arī neatpazīt rezultātu. Mēs izsakām virzienu. Var būt tā, ka iedod ne to, bet tā vietā to, kas būtu vajadzīgāks vai arī pasargātu no kāda notikuma...

Cik konkrēti rakstīsim, tik konkrēti arī piepildīsies!

Darbības. Konkrētas – satikšu, iepazīšos. Visas secīgās darbības! Konkrēti!

Par naudu - rakstīt konkrētu summu, cik daudz, cik bieži, kurā laikā, cik reizes. Ja minām, piemēram, vidēji mēnesī n-summu, tad var būt tā, ka gada sākumā saskrien jau minētā gada kopsumma, bet pēc tam būs tukšums... Uzmanīgi sekojam līdzi! Ja nav zināma atalgojuma summa jaunajā darba vietā, tad rakstām: „saņemt tik daudz naudas, cik man ir nepieciešams, lai es varētu...” Pārskaitām to, kas ir svarīgs - mācības, komfortabli mājas apstākļi, labs uzturs, skaists un labs apģērbs... konkrēti! Tikai pozitīvo! Nedrīkst piemirst: „un veidot jaunus naudas uzkrājumus”. Paļaujamies!

Rakstīt rakstīšanas pēc nav vajadzīgs. Tikai tad, ja jūtat, ka tas ir tas, kas tiešām Jums nepieciešams. Vēlmes piepildās, ja tās akceptē ar patiesām izjūtām.

Uzrakstīto liekam sarkanā aploksnē un noglabājam savas dzīves vietas Dienvidaustrumos - slēgtā veidā! Pēc pus gada jau var sākt skatīties, izvērtēt, kas no tā ir piepildījies.

Rakstām nopietni, sirsnīgi!

Nākamajā gadā nākamo lapu liekam virsū iepriekšējai, krājam no gada uz gadu.

 

             Viskvēlākās vēlēšanās piepildījumam: ņemam pergamenta (cepamo) papīru, atveram šampanieti, uz nelielas papīra lapiņas uzrakstām savu vēlēšanos, sadedzinām un pelnus ieberam glāzē ar šampanieti! Izdzeram!!! Vēlam visu to sirsnīgāko!