Konkursi

Ģimene & Attiecības

Skaistums & Veselība

Mana Nauda

Stils & Mode

Forums

Mana Māja

Darbs & Karjera

Sapņu Tulks

Izklaide & Svētki

Mistērijas

Horoskopi

Skaistums & Veselība

5 vienkārši soļi, lai cīnītos pret krākšanu

14.02.2018

Aktuāla problēma kā sieviešu, tā vīriešu vidū ir krākšana un tās radītās negatīvās sekas. Traucēts nakts miers un labsajūta nav vienīgais nepatīkamais krākšanas radītais blakus efekts.

Ilgstoša kaites neārstēšana paaugstina arī sirds saslimšanas risku. Aptieku tīklaApotheka sertificēta farmaceite Laila Zālīte iesaka 5 vienkāršus dabīgos risinājumus un dzīvesveida maiņas “knifus”, kas var palīdzēt apturēt krākšanu.

Kas izraisa krākšanu?

Krākšana rodas gadījumā, kad gaiss, kuram jāieplūst degunā un mutē, tiek bloķēts. Traucējumu rezultātā rodas vibrācija, kas izraisa nepatīkamo krākšanas skaņu. Krākšanas izraisītais troksnis traucē ne tikai apkārtējiem mājiniekiem, kuri to dzird, bet arī pašam cilvēkam, kurš krāc. Nereti krākšanas dēļ cilvēks naktī mostas vairākas reizes, kā rezultātā no rīta ir pazeminātas darba spējas un lielākas garastāvokļa svārstības.

Maini gulēšanas pozu

Miega kvalitāti ļoti ietekmē poza, kādā cilvēks ir pieradis gulēt. Populārākā miega poza ir guļot uz muguras, kad mēles pamatne un mīkstās aukslējas iekrīt rīklē, kā rezultātā tiek izraisīta vibrācija un rodas krākšanas skaņa.Situāciju krietni uzlabo gulēšana uz sāniem, jo tad mēles pamatne un mīkstās aukslējas atrodas tādā pašā pozīcijā, kādā ir dienas lielāko daļu.

Izvairies no alkohola lietošanas pirms miega

Alkohols atslābina rīkles audus, kas izraisa krākšanu, tāpēc tas var būt arī iemesls pēkšņam krākšanas gadījumam. Lai izvairītos no alkohola radītajām negatīvajām sekām, ieteicams to nelietot vismaz 4 līdz 5 stundas pirms gulēt iešanas. Ja tomēr sanāk lietot alkoholu pirms miega, ir jācenšas gulēt uz sāna. Noteikti var izmantot lielu spilvenu, kas ir cilvēka augumā – tas palīdzēs atbalstīt visu ķermeni un nogulēt stabilā pozīcijā uz sāna.

Atver deguna elpceļus un regulāri maini gultas veļu

Ja deguns ir aizlikts apaukstēšanās, alerģijas vai kāda cita iemesla dēļ, pastāv stipri lielāka krākšanas iespējamība. Aizlikta deguna radītās sekas iespējams atvieglot, pirms gulēt iešanas ejot karstā dušā vai lietojot homeopātiskos līdzekļus. Tāpat arī labs līdzeklis mājas apstākļos ir sālsūdens, ar kuru ieteicams izskalot degunu, lai to atbrīvotu, un miegs būtu pilnvērtīgāks.Spilvenos un segās var uzkrāties ne tikai putekļi, bet arī dažāda veida alergēni un putekļu ērcītes, kas var kalpot par ieganstu krākšanai. Ieteicams vismaz reizi nedēļā izkratīt spilvenu no putekļiem, kā arī regulāri vēdināt istabu, jo arī svaigs gaiss uzlabo miegu un mazina krākšanas cēloņus.

Nostabilizē miega ritmu

Viens no krākšanas iemesliem var būt arī nepietiekams, neregulārs un traucēts miegs. Miegs pēc garām darba stundām ir dziļš un ilgs, līdz ar to mutes muskuļi atslābinās, kļūst vāji, kas veicina krākšanu. Tāpēc ļoti ieteicams ievērot stabilu miega režīmu. Vēlamais miega ilgums pieaugušam cilvēkam ir 7 līdz 8 stundas diennaktī.

Lai mazinātu krākšanu – izmēģini!

Arī aptiekās pieejamie medicīniskie līdzekļi palīdz novērst krākšanu, kā, piemēram, aukslēju plāksnītes, deguna aerosols, mutes dobuma aerosols, kā arī aerosols pret krākšanu.Lai noskaidrotu piemērotāko līdzeklikrākšanas novēršanai, konsultējies ar farmaceitu. Pārrunājot jūsu individuālās vajadzības, noteikti atradīsiet veidus, kā krākšanu “nolikt pie miera”.

ParApotheka

Apotheka ir viens no Latvijā vadošajiem un visstraujāk augošais aptieku tīkls. Ar Apotheka zīmolu šobrīd darbojas 114 aptiekas visā Latvijā. Uzņēmums tika izveidots 2005. gadā, apvienojot vairākus mazus uzņēmumus. Apotheka Latvijā strādā vairāk nekā 530 darbinieki, no kuriem 384 ir farmaceiti, kuri sniedz profesionālu padomu kā par ārsta izrakstītu medikamentu lietošanu, tā arī par pastāvīgu veselības aprūpi un skaistuma un labsajūtas veicināšanu. Apotheka ietilpst vienā no lielākajām Baltijas valstu farmācijas uzņēmumu grupām Magnum, kuras uzņēmumi darbojas Baltijas valstīs un Somijā.