Konkursi

Ģimene & Attiecības

Skaistums & Veselība

Mana Nauda

Stils & Mode

Forums

Mana Māja

Darbs & Karjera

Sapņu Tulks

Izklaide & Svētki

Mistērijas

Horoskopi

Skaistums & Veselība

DABĪGS STĒVIJAS SĪRUPS. DZER SALDU TĒJU UN KAFIJU BEZ KALORIJĀM! GATAVO VESELĪGUS NAŠĶUS UN DESERTUS! BAUDI SALDU UN NEUZTRAUCIES PAR KALORIJĀM!

14.02.2018

STĒVIJA IR 300 REIŽU SALDĀKA PAR CUKURU, TĀ NESATUR KALORIJAS UN NEPAAUGSTINA CUKURA LĪMENI ASINĪS.STĒVIJA NOSTIPRINA IMŪNSISTĒMU,UZLABO GREMOŠANU, NORMALIZĒ ASINSRITI. IETEICAMA CUKURA DIABĒTA SLIMNIEKIEM, KĀ ARĪ TIEM, KAS RŪPĒJAS PAR SLAIDU AUGUMU

Stēvija  nāk no tālienes – no Dienvidamerikas, un mēs to vēl pagaidām tik labi nepazīstam, tomēr nu jau arī Latvijā tai ir savs cienītāju pulks.

Un kā nu ne – tā ir krietni saldāka par cukuru un tajā pašā laikā nesatur ogļhidrātus, neizmaina cukura līmeni asinīs un nesatur kalorijas. Līdz ar to stēvijas lietošana ir risinājums ne tikai cilvēkiem ar diabētu, aptaukošanos un aterosklerozi, bet arī tiem, kuri šajās problēmās nevēlas iedzīvoties. Dažādās publikācijās uzskaitītas vēl vesela virkne slimību, kuru ārstēšanā mēdz izmantot stēviju, ko reizēm dēvē pat par «21. gadsimta zālēm». Tomēr pirmām kārtām stēvija ir pārtikas produkts, kuru ikviens var ikdienā lietot ēdienu saldināšanai

Zinātniskie pētījumi par stēviju un pasaules pieredze apstiprina:

  • stēvijas koncentrāti ir aptuveni 300 reizes saldāki par cukuru,

  • nesatur ogļhidrātus un glikēmiskais indekss ir nulle,

  • praktiski nesatur kalorijas,

  • neizmaina cukura līmeni asinīs,

  • stēvija ir 100% dabīgs produkts.

Stēvijas produkti ir piemēroti dažādām cilvēku grupām (veselīga dzīvesveida piekritēji, cilvēki ar lieko svaru vai tendenci uz to, cukura diabēta pacienti). Kā liecina zinātniski pētījumi, cukura diabēta pacientiem iekļaujot stēvijas preparātus speciālajās diētās, cukura līmeņa regulācija noris krietni veiksmīgāk.

Stēvijas sīrupu pielieto auksto, karsto dzērienu saldināšanā, konditorejas izstrādājumu, kā arī tas ir ļoti izdevīgs produkts auksto saldo ēdienu (putukrējuma, želeju, saldējumu) gatavošanā.

Deva: 5-8 pilieni uz 100-150ml kasta ūdens.

PĒRC ŠEIT: WWW.OMESBODE.LV