Konkursi

Ģimene & Attiecības

Skaistums & Veselība

Mana Nauda

Stils & Mode

Forums

Mana Māja

Darbs & Karjera

Sapņu Tulks

Izklaide & Svētki

Mistērijas

Horoskopi

Skaistums & Veselība

Zaļā kafija. Triecienuzbrukums liekajam svaram!

07.02.2020

BAUDI DZĒRIENU IK DIENU UN PRIECĀJIES, KĀ KŪST KILOGRAMI.

Kāpēc zaļā kafija palīdz notievēt


Zaļās kafijas darbības mehānismu var iedalīt divās daļās. Pirmā saistīta ar kofeīna daudzumu, kura zaļajā kafijā ir vairāk nekā melnajā. Kofeīns veicina aknu enerģētiskās vielas glikogēna sadalīšanos, kuru organisms pārvērš glikozē. Tādējādi tas stimulē tauku sadalīšanos.

Tajā brīdī, kad visas pieejamās glikozes rezerves tiek iztērētas, organisms sāk atdot rezerves, kuras ir dziļi noslēptas nebaltām dienām tauku veidā. Vienkārši runājot, tiek sadedzināta papildu malka. Tādējādi zaļajai kafijai ir daudz uzmundrinošāks efekts. Procesi aktivizējas, enerģija tiek ražota, bet liekais sadeg.
Otra efektīvās iedarbības daļa attiecas uz hlorogēnskābi. Hlorogēnskābei piemīt daudz vērtīgu īpašību – tā ir antioksidants, kurš palīdz cīņā ar saaukstēšanās slimībām, tai piemīt antibakteriālas un pretvēža īpašības. 

Zaļā kafija sastāv no kafijas pupiņas, kurām nav veikts pilns grauzdēšanas process.

Zaļā kafija ir bagāta ar hlorogēnskābi un antioksidantiem. Kafija aktīvi sašķeļ ar uzturu uzņemtos taukus un nomāc apetīti. Šī īpašība padara kafiju ne tikai par efektīvu palīgu jebkurā diētā, bet arī par lielisku patstāvīgu līdzekli notievēšanai.

Zaļās kafijas ekstraktam nav nekādu blakusparādību un blakusefektu. Ar piesardzību to vajadzētu lietot cilvēkiem, kuri cieš no glaukomas, cukura diabēta, resnās zarnas iekaisuma sindroma vai asins sarecēšanas traucējumiem. 

Zaļā kafija palīdz samazināt insulīna daudzumu asinīs, paātrināt metabolisma procesus. Vielu apmaiņas paātrināšanas process veicina svara samazināšanas efektivitāti.

Zaļās kafijas garša ir nedaudz pliekanāka un mazāk pierasta, nekā melnajai kafijai. Līdz ar to tiek pievienoti vairāku veidu augu maisījumi, kas uzlabo ne tikai garšu, bet arī dod dzērienam papildus efektu.

Malta zaļā kafija ar ārstnieciskiem augiem satur:

  • Maltus negrauzdētus kafijas graudus
  • Pienenes sakni
  • Fenheli
  • Fikusu

Pienenes sakni izmanto gastrītu ar sekrēta nepietiekamību ārstēšanai. Ārstnieciskās īpašības iedarbojas uz aizkuņģa dziedzeri, palīdzot izstrādāt insulīnu.
Fenhelis ieteicams meteorisma ārstēšanai, kuņģa – zarnu trakta spazmu gadījumos, bronhīta, pneimonijas ārstēšanai. Klimaksa periodā fenkeļa eļļa ir  ļoti efektīva, tā kā stimulē estrogēna izdalīšanos. Sekmē laktācijas palielināšanos. Fenkelim piemīt arī augsta pretsēnīšu iedarbība.
Fikusu lieto vairogdziedzera funkciju regulēšanai; pret aptaukošanos un tās sekām (astmas ar apgrūtinātu elpošanu), arteriosklerozi.
 

Lai pagatavotu zaļo kafiju, nepieciešama krūze un neliela tējkanna. Nepieciešams iebērt 2 – 3 tējkarotes kafijas krūzē, uzliet vārītu ūdeni un ļaut nostāvēties 5 minūtes. Var noliet kafiju caur sietiņu.

Ņemiet vērā, ka vairāk par trim tasītēm zaļās kafijas dienā nav ieteicams lietot. To vēlams izdzert pirms ēšanas.

 

IEGĀDĀJIES ŠEIT: 

WWW.VESELSNODABAS.LV