Konkursi

Ģimene & Attiecības

Skaistums & Veselība

Mana Nauda

Stils & Mode

Forums

Mana Māja

Darbs & Karjera

Sapņu Tulks

Izklaide & Svētki

Mistērijas

Horoskopi

Diētas

Labākai dzīvei: aizvien pieprasītāki kļūst kvalitatīvi un veselīgi produkti ikdienai

28.03.2019

Aizvien vairāk cilvēku visā pasaulē izvēlas pilnvērtīgu uzturu un aktīvu dzīvesveidu kā būtisku dzīves kvalitātes uzlabotāju, un šai tendencei pievienojas arī Latvijas iedzīvotāji, liecina tirgus izpētes kompānijas Nielsen Globālais pētījums.

Tas atspoguļojas ne tikai teorijā, bet arī pircēju ikdienas paradumos – 2018. gadā Rimi Labākai dzīveiproduktu apgrozījums audzis par 12%, kas nozīmē, ka cilvēki izvēlas veselīgākus produktus un pievērš vairāk uzmanības produktu sastāvam. Vislielākais pārdošanas apjoma pieaugums ir žāvētiem augļiem un riekstiem (+68%).

 

Rimi Labākai dzīvei produktu apgrozījuma pieaugums lielā mērā saistīts ar pasaules tendenci izvēlēties veselīgu uzturu, kas gūst aizvien lielāku atsaucību arī Latvijā. Tirgus izpētes kompānija Nielsen norāda uz vairākām globālām tendencēm, kas būtiski ietekmē iedzīvotāju izvēles, iegādājoties pārtiku: tā irnovecošana, hronisko saslimšanu izplatība un uzturs kā zāles veselības uzlabošanai un līdzeklis dzīves kvalitātes uzturēšanai. Iedzīvotāji arvien aktīvāk rūpējas par savu veselību, tostarp arī izvēlas uzturu kā profilaktisku līdzekli pret dažādām saslimšanām. 70% Nielsen Globālā pētījuma respondentu norādījuši, ka viņi aktīvi meklē produktus, kuri palīdzētu cīņā ar tādām saslimšanām kā aptaukošanās, diabēts, paaugstināts holesterīns un asinsspiediens,” stāsta Milans Blūms, Rimi Latvia kategoriju vadības direktors.

 

Par iedzīvotāju vēlmi ēst veselīgu, svaigu un kvalitatīvu pārtiku liecina arī Rimi un SKDS veiktais ēšanas ieradumu pētījums “Kā ēd Latvijā?” – dažādu zaļumu, augļu un dārzeņu iekļaušana uzturā ir kļuvusi par ieradumu jau ceturtdaļai sabiedrības. Lūgti novērtēt ikdienas produktu patēriņu, vairāk nekā puse jeb 55% pētījuma respondentu atzīst, ka cenšas izvēlēties veselīgu pārtiku. Kā nozīmīgākos pārtikas izvēles faktorus cilvēki nosaukuši to, ka produkts nesatur ģenētiski modificētas izejvielas (75%), tas ir audzēts vai ražots Latvijā (72%) un tā sastāvā nav konservantu, e-vielu vai garšas uzlabotāju (70%). Vienlīdz lielas respondentu grupas – 47% aptaujāto – pievērš uzmanību cukura, tauku un sāls saturam pārtikas produktos.

 

Šobrīd Rimi sortimentā pieejami 933 dažādi Rimi Labākai dzīvei produkti, un to klāsts tiek pastāvīgi papildināts. Ar Rimi Labākai dzīvei marķējumu iespējams iegādāties gan augļus un dārzeņus, gan iepakotos produktus un svaigo pārtiku. Vairāk nekā trešdaļu jeb 39% no visa šo produktu sortimenta veido Rimi privātās preču zīmes produkti.

 

Rimi Labākai dzīvei marķējums norāda, ka produkti nesatur ģenētiski modificētas izejvielas un šo produktu ražošanā nav izmantota palmu eļļa vai daļēji/pilnīgi hidrogenēti tauki. Kritērijos ir noteiktas maksimāli pieļaujamās robežvērtības tādām uzturvielām kā tauki, sāls, cukuri, minimālās robežvērtības šķiedrvielām, pilngraudiem un dārzeņiem sastāvā, utml.

 

Aizvien lielāku pieejamo informācijas apjomu par ikdienas uzturu izjūt arī ražotāji. “Mēs jūtam, ka sabiedrībā pieaug tendence informāciju uztvert selektīvi un iepirkties arvien ātrāk. Mūsdienu cilvēks izvēli veikalā izdara vien pāris sekunžu laikā, tādēļ Graci ir svarīgi, lai iepakojums būtu viegli uztverams un pats produkts - pieejams plašai sabiedrības daļai. Papildu laiku klientam ļauj ietaupīt Rimi veidotā zīme – nav jāiedziļinās, pētot etiķešu sastāvu,” saka Alise Balgalve, funkcionālā mušļu zīmola Graci idejas autore un vadītāja. “Mums kā ražotājam ir svarīgi gudri un izglītoti patērētāji, tāpēc atbalstām vēlmi sniegt pircējam zināšanas, kas plašajā piedāvājumā ļauj neapjukt un izvēlēties veselīgākos variantus.” Graci mušļi satur tritikāli un citus neparastus superproduktus: ķirbis un ābols, kas malts ar mizu un sēklām, rudzupuķu ziedlapiņas, spināti, ingvers un kazenes ir

tikai daži no tiem. Latvijā ražotā produkcija ir bez garšas un smaržas pastiprinātājiem vai mākslīgām krāsvielām.