Konkursi

Ģimene & Attiecības

Skaistums & Veselība

Mana Nauda

Stils & Mode

Forums

Mana Māja

Darbs & Karjera

Sapņu Tulks

Izklaide & Svētki

Mistērijas

Horoskopi

Mana Māja

Kas ir sapņu ķērājs un kā to izgatavot

07.10.2017

Par sapņu ķērāju sauc talismanu, kas sargā cilvēka sapņus. Tiek uzskatīts, ka tas filtrē sapņus, pievilinot labo un aizdzenot murgus. Viss sliktais tiek noķerts sapņu ķērāja "zirnekļu tīklā", savukārt viss skaistais un brīnišķīgais tiek izlaists tam cauri

Uzmeistarot šādu sapņu ķērāju nepavisam nav sarežģīti. Galvenais nosacījums- ieguldīt šajā procesā savu dvēseli un noticēt sapņu ķērāja maģiskajām spējām, jo tikai tajā gadījumā tas patiešām "darbosies". Turklāt paša gatavots amulets atspoguļo personīgos pārdzīvojumus un jūtas, ko nevar teikt par veikalā iegādātiem priekšmetiem.

Sapņu ķērājs ir kustīga konstrukcija, kas sastāv no apaļa karkasa, kura vidū no diedziņiem un pērlītēm izveidots zirnekļu tīklam līdzīgs pinums un nokareniem spalvu veidojumiem (astītēm), kas var būt papildināti ar zvaniņiem un citiem dabas materiāliem.

Lai izgatavotu sapņu ķērāju, nepieciešams pareizas formas riņķis, spalvas, diegi, pērlites un citi materiāli pēc jūsu vēlēšanās.

Riņķa lielums nav noteikts. Tas var būt lielāks vai mazāks, atkarībā no tā, kāds jums ir pieejams. Jūs varat izmantot, piemēram visparastāko rokassprādzi.

 

 

Spalvām jābūt īstām un dabīgām, mākslīgās spalvas sapņu ķērājam neder. Ja ticēt leģendai, tad splavas ir sapņu novadītājs uz amuleta "zirnekļu tīklu": pa tām sapņi ceļas uz augšu līdz tīklam, kur nosēžas uz tā ornamenta un tiek sašķiroti.

 

 

Gatavo riņķa karkasu jāaptin ar vilnas diegiem, krāsainu lenti, smalku garu šņorīti vai jebkuru citu materiālu, kas jums patīk. Principā materiāls nav svarīgs, svarīgi, lai tas būtu cieši notīts apkārt riņķim.
Kad riņķis notīts, diega galus nogriezt nevajag, tie cieši jāsasien kopā tā, lai veidotos mezgliņš. Tieši aiz šī mezgliņa amulets būs jāpakar.

Kad riņķis cieši notīts, var ķerties pie tīklojuma veidošanas. Šim nolūkam pie riņķa karkasa tiek piesieti jauni diedziņi, uz kuriem pēc vēlēšanās tiek uzvilktas pērlītes un tad savā starpā savīti un sapīti tā, kā jūs paši vēlaties.
Diedziņu galus piesien tiem ērtā vietā un ar šujamadatas vai tamboradatas palīdzību iever tā, lai tie nebūtu redzami.

Nu, lūk, karkass un zirnekļu tīkls gatavs. Atlicis vien izgatavot "astītes" jeb nokarenos spalvu veidojumus, kuriem, kā minimums, jābūt vismaz trijiem.
Vai piekārsiet pie karkasa tikai spalvas vai pievienosiet tām vēl kādus citus dekoratīvos materiālus, tas atkarīgs tikai no jums. Taču, kad "astītes" gatavas, tās jāpiesien pie karkasa vienādā attēlaumā vienu no otras.

Sapņu ķērājs gatavs. Tagad atliek vien piekārt to blakus gultai un baudīt jaukus sapņus.