Konkursi

Ģimene & Attiecības

Skaistums & Veselība

Mana Nauda

Stils & Mode

Forums

Mana Māja

Darbs & Karjera

Sapņu Tulks

Izklaide & Svētki

Mistērijas

Horoskopi

Alkoholiskie dzērieni, kokteiļi

KARSTAIS DZĒRIENS AR INGVERU

11.03.2018

Šis karstais dzēriens tevi ne tikai kārtīgi sasildīs, bet arī lieliski palīdzēs aizbiedēt visas slimības un vīrusus, kuri tevi varētu būt nolūkojuši par savu mērķi. Kopā ar garšvielām un apelsīnu, ingvera garša šajā karstajā dzērienā nebūs pārlieku uzkrītoša, savukārt, ja esi liela ingvera mīļotāja, vari to pievienot arī vairāk, kā norādīts receptē. Medu šim dzērienam vēlams pievienot tad, kad tas nedaudz padzisis, lai nezustu medus vērtīgās īpašības. 

Sastāvdaļas – 30 g nomizotas ingvera saknes, 1 apelsīns, 1 kanēļa standziņa, neliels gabaliņš muskatrieksta, aptuveni 5 smaržīgie pipari, 1,5 l ūdens, 4 lielas tējkarotes medus. 

Pagatavošana – kārtīgi nomazgātam apelsīnam ar asu nazīti nogriež miziņu, pēc iespējas mazāk atstājot tai klāt balto daļu. Nelielos gabaliņos sagriež nomizoto ingvera sakni un kopā ar apelsīna miziņām liek katlā, pieliek garšvielas, pielej ūdeni un liek vārīties uz vidēji lielas liesmas. Kad dzēriens jau sāk burbuļot, nogriez liesmu pavisam nelielu un turpini dzērienu vārīt vēl aptuveni desmit minūtes. Pēc tam noņem dzērienu no liesmas un ļauj tam padzist, vienlaikus tas arī ievilksies. Kad dzēriens atdzisis līdz vēlamajai temperatūrai, lej to krūzēs, pievieno medu un tas ir gatavs baudīšanai!